TOPlist

Vystoupení taneční skupiny Yasmin

Tuto sobotu 10.1. nás čeká dvojí vystoupení - nejprve v Pohoří, poté v Josefově. Těšit se můžete na společnou choreografii Yasmin a Malaiky a drum solo v podání skupiny Yasmin.
Ateliérovka

Nabízíme novou show s hedvábnými vějíři!

Hedvábné vějíře v kombinaci s tancem dokáží vykouzlit dechberoucí efekty. Nechte se unést naší novou show, ve které se orient mísí s moderními rytmy! Připravte hostům na vaší akci nezapomenutelný zážitek. Tanec s hedvábnými vějíři je předtančení, které boří zažité stereotypy!
Ateliérovka

Jaroměř má svoji orientální miss!

Jaroměř/ Dům dětí a mládeže Klíč, který vyučuje orientální tanec letos již po druhé pořádal společně s profesionální taneční skupinou Yasmin soutěž Miss Malaika (pozn. slovo malaika v arabském překladu znamená andělé). Soutěžilo se v kategoriích do 12 a do 15 let a hodnotil se tanec po všech stránkách - choreografie, zvládnutí tanečních prvků, ale především úsměv. Právě úsměvem okouzlila porotu vítězka starší kategorie Kristýna Komorousová, která pro soutěž zvolila choreografii se svíčkami. Také vítězka mladší kategorie, Eliška Nováková, si k oživení tance pomohla rekvizitou - stříbrnou bambusovou hůlkou.
"Když mě vyhlásili miss, byla jsem hrozně překvapená, osobně jsem tipovala jinou vítězku. Na soutěž jsem se připravovala několik dnů dopředu a vyplatilo se to," říká vítězka Miss Malaika Eliška Nováková.
"Rozhodování vůbec nebylo lehké, dokonce jsme se s ostatními porotci pohádali. Řada dívek měla připravený pěkný tanec, ale vůbec se neusmívaly a to je připravilo o spoustu bodů," říká porotkyně Tereza Frisová, která na soutěži předvedla vystoupení pro zpestření a inspiraci soutěžících.

Více fotek zde

Miss Malaika v médiích zde

Miss Malaika 2013

Pořádáme taneční soutěž Miss Malaika!

Vzhledem k velkému úspěchu loňského prvního ročníku pořádáme už v pátek 24. května další taneční soutěž Miss Malaika pro všechny mladé orientální tanečnice do 14 let. Porotu tvoří profesionální tanečnice skupiny Yasmin a vedení Domu dětí a mládeže (DDM) Klíč Jaroměř. Letošní novinkou je, že přihlásit se mohou i tanečnice, které nejsou členkami orientální skupiny Malaika. Zájemkyně se mohou hlásit přímo v DDM u Ivety Pírkové nebo Markéty Volfové.

Co si připravit?

Každá účinkující tanečnice má za úkol předvést vlastní choreografii do délky dvou minut. Hodnotit se bude propracovanost choreografie, provedení orientálních prvků, ladnost při tanci, ale také držení těla nebo úsměv.

Soutěží akce nekončí!

Po taneční soutěži, která je přístupná veřejnosti, bude pokračovat program pro samotné soutěžící. Čeká nás společná večeře, hry a soutěže a spaní v DDM.

Loňské vítězky

Loňské vítězky Aneta Richterová (v kategorii do 10 let) a Kristýna Komorousová (v kategorii nad 10 let) odzbrojily porotu především svou osobitou energičností a úsměvem. Proto bychom chtěli apelovat na letošní soutěžící: užít si a prožít tanec je důležitější než technická dokonalost!
Miss Malaika

Připravujeme novou show s hedvábnými vějíři!

Hedvábné vějíře jsou velice efektivní rekvizitou, která orientálnímu tanci otevírá nové možnosti a divákovi nabízí netradiční podívanou...
vějíře