TOPlist

Orientální tanec a zdraví

autor: Karolína Rolečková

Orientální tanec má vliv na tělo i duši - dokáže léčit fyzicky i psychicky. Doporučují ho němečtí a američtí lékaři, ortopedi i psychologové. Je to způsob jak tělo posílit a předcházet problémům. Při správném pohybování přináší úlevu a slouží jako rehabilitace.

HUBNUTÍ A POSILOVÁNÍ BŘICHA

Orientální tanec je nejvhodnější a citlivý způsob, jak zpevnit a zformovat tělo. Klade důraz na paže, hrudník, břišní svalstvo, hýždě a nohy. Odbourává nadbytečné tuky a snižuje tělesnou hmotnost. Tělo se navíc zbavuje toxinů a zrychluje se metabolismus.

GYNEKOLOGICKÉ PROBLÉMY

Orientální tanec vede ke zlepšení krevního oběhu a posilování pánevního dna, kde se zmírňují nebo dokonce úplně mizí premenstruační syndrom (únava, nesoustředěnost, křeče, tlak v podbřišku, přecitlivělost, náladovost…). Posilování vnitřního i vnějšího svalstva v pánevní oblasti dokonce dokáže zlepšit i sexuální život.
Orientální tanec a zdraví

VLIV NA KLOUBY A SVALY

Tento druh tance je zaměřený na ladné a koordinované pohyby bez poskoků a prudkých pohybů. Zbavuje křečí, šetří klouby a uvolňuje svalové napětí. Také se zapojují i jiné svalové skupiny, které běžně nepoužíváme.

BOLEST KRČNÍ PÁTEŘE A ZAD

Vlnivé a krouživé pohyby uvolňují zatuhlé zádové svalstvo. Při tanci se odstraňují blokace páteře a tím se zmírňuje bolestivost zad.
Orientální tanec a zdraví

VLIV NA SEBEVĚDOMÍ ŽENY

Orient vylepšuje křivky těla a přináší radost. Díky vlnivým pohybům dámy objevují svoji ženskost, což se odráží i v běžném životě. Orientální tanec učí akceptovat své tělo a považovat ho za krásné, odbourává pochybnosti o sobě samotné a posiluje osobnost.